Adoptuj Warszawiaka już 17 marca!

0
821

fot: źródło

Przed nami kolejne spotkanie „Adoptuj Warszawiaka„! Pomóżmy odczarować mit psa ze schroniska, szerzyć ideę adopcji, a przede wszystkim sprawmy, aby kochane czworonogi nareszcie znalazły kochający dom!

Adoptuj Warszawiaka” to wspaniała akcja, która ma na celu uświadamianie społeczeństwa na temat schronisk i zwierząt, które stamtąd pochodzą. Zrywamy z utartymi schematami i walczymy z krzywdzącymi stereotypami! Większość zwierzaków, które trafia do schroniska, NIE MA ZA SOBĄ TRAUMATYCZNYCH PRZEŻYĆ! To normalne, kochające, gotowe na nowy dom czworonogi, które straciły dom NIE ZE SWOJEJ WINY. Oczywiście, zdarzają się przypadki, gdzie zdrowie psychiczne psa jest poturbowane – ktoś wywiózł szczeniaka w kartonie, próbował zabić, katował, głodził…skrajne przypadki brutalnego traktowania zwierząt niestety nadal istnieją. Jednak pamiętajmy, że pies po przejściach również potrafi kochać! Po prostu potrzeba więcej czasu i uwagi, aby pomóc takiemu biedakowi „wyjść na prostą”. Wystarczy cierpliwość i dużo miłości, którą kochany piesek na pewno doceni i zwróci z nawiązką. Pamiętajcie: nikt nie kocha tak mocno, jak zwierzę ze schroniska!

fot: źródło

Przeczytaj: Powstała nowa aplikacja inspirowana Tinderem, dzięki której psy ze schroniska mogą odnaleźć swój nowy dom!

Już jutro, 17 marca między godziną 13:00 a 15:00 w Parku Moczydło 17 (ul. Górczewska 62/64) spotkasz wolontariuszy z psami, którym możesz pomóc – zarówno długoterminowo, jak i doraźnie! Zrób zdjęcie choć jednemu z psiaków, wstaw zdjęcie na wybrane social media (pamiętaj jednak, aby post/konto był publiczny) dodając hasztag #AdoptujWarszawiaka i tym samym dołącz do akcji propagującej adopcję zwierząt ze schroniska! Jedno zdjęcie potrafi zdziałać bardzo wiele – szczególnie, że dzięki takiemu działaniu, może ktoś z Twoich znajomych postanowi adoptować psa ze zdjęcia? 😉 Działajmy! Wspólnie możemy naprawdę wiele!

Ponadto, jeśli masz już zwierzaka, ale chciałbyś bądź chciałabyś pomóc, to przybywaj do Parku Moczydło, rób zdjęcie i…zaczipuj swojego pupila całkowicie za DARMO! Pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą książeczkę zdrowia zwierzaka i dokument potwierdzający tożsamość opiekuna.

O akcji Adoptuj Warszawiaka:

„W ramach akcji Adoptuj Warszawiaka nasze psy pojawią się w charakterystycznych miejscach Warszawy, podczas wydarzeń kulturalnych, imprez czy weekendowego leniuchowania na plaży.
Po co to wszystko?
★aby docierać do osób, które nigdy nie pojawiłyby się w schronisku
★aby obalać mity na temat psów ze schroniska
★aby lepiej poznawać nasze psy – sprawdzać, jak radzą sobie w mieście, jak podróżują samochodem, jak czują się w tłumie
★aby szukać najlepszych domów na świecie

Za nami już 4 edycje akcji, dzięki której setki psów zalazło domy. Zachęcamy wszystkich do udziału, bądźcie z nami na wydarzeniu facebookowym i w realu 😉
Podczas „Adoptuj Warszawiaka” fotografujemy i filmujemy nasze psy. Z najlepszych ujęć powstają plakaty, ulotki oraz billboardy promujące schronisko.
Chcesz nam pomóc? Znasz ciekawe miejsca w Warszawie, gdzie moglibyśmy pojawić się z naszymi psami? A może chcesz podzielić się swoim talentem i fotografować nasze psy w miejskiej scenerii? Napisz do nas! Na zgłoszenia i pomysły czekamy pod adresem
promocja@napaluchu.waw.pl”

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Kto chciałby pomóc pieskom? Wierzymy, że KAŻDY – okażcie swoje wielkie serca i przybywajcie do Parku Moczydło! Czekają na Was potrzebujące pieski…bardzo duuuuużo piesków!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.